ترفند دانلود فایلها از آپلود سنترها

سلام

خیلی وقت هست که تو وبلاگ مطلب جدید نگذاشتم، چون فرصت کافی نداشتم. الان هم همچنان مشغله زیاد هست ولی گفتم یه توضیحی در مورد مطالب قبلی وبلاگ بدم. 

در مورد لینک فایل ها: تمام لینکهایی که من از اکانت  4shared خودم گذاشتم (لااقل) تا این لحظه سالم هستند. یه عده از دوستان پیام میدن که یک جای دیگه آپلود کن و 4shared فلان هست و... .  4shared یک مزیت عمده داره، اونم اینه که فایلها رو خود به خود پاک نمی کنه. مثلا فایلی که من 4 سال پیش آپلود کردم، هنوز هم قابل دسترس هست! کمتر آپلود سنتری هست که این سرویس رو ارائه بده، به خصوص داخلی ها. از طرف دیگه این سرور برخلاف اکثر سرور های دیگه قییلتر نشده.  

برای دانلود از این سرور می تونید یک نام کاربری تو 4shared  ایجاد کنید و بعد فایلتون رو دانلود کنید.  اما یک راه دیگه هست که بعضی اوقات خیلی کار رو راحت می کنه. 

یکسری سایتها هستند که کارشون مستقیم کردن لینک هست. این یعنی چی؟ ببینید، وقتی شما از سرور های آپلود سنتر به صورت مجانی (free) استفاده می کنید لینکی که به شما برای دانلود داده میشه (بعد اتلاف وقت و پر کردن سوال امنیتی) اصطلاحا لینک مستقیم نیست. یعنی اگر وسط دانلود اتصال اینترنت قطع بشه دیگه نمی تونید ادامه فایل رو دانلود کنید (باید از اول...) ، یدونه کانکشن به شما بیشتر نمیدن و نمی تونید از نرم افزارهای مدیریت دانلود استفاده کنید و نهایتا سرعت دانلودشون هم خیلی پایینه.

حالا سایتهایی که کارشون مستقیم کردن لینک هست (مثل رپیدباز، آپلودباز، فایل گیر و...)، لینک فایلی که تو آپلود سنتر هست (مثلا تو 4shared آپلود شده) رو ازتون می گیره، فایل رو با سرعت بالا منتقل می کنه به سرور خودش (مثلا رپیدباز) و یک لینک مستقیم از اون فایل مورد نظر شما به شما تحویل میده. اینطوری شما فایل رو از سرور مثلا رپیدباز یا آپلود باز یا فایل گیر و...  دانلود می کنید نه  مثلا 4shared . در نتیجه سرعت دانلود خیلی بیشتر می تونه باشه، قابلیت توقف و ادامه دانلود رو دارید و اگر هم احیانا سایت اصلی قییللتتر شده باشه باز شما به فایل دسترسی دارید.

برای استفاده از اکثر این سایتها باید حجم دانلود خریداری کنید که خوشبختانه  مبلغ مناسبی هست مثلا 3-4 گیگ حدود 5 هزار تومن میشه که در واقع برای استفاده معمولی برای 2-3 سال کافی خواهد بود.

امیدوارم با توجه به این نکات، دوستانی که در دانلود فایلها مشکل دارند مشکلشون بر طرف بشه. 

/ 0 نظر / 34 بازدید