LCD کاراکتری و ARM

تو این برنامه که تلفیقی از پروژه های قبلیه ، ابتدا یه متن روی lcd نشون داده میشه و بعد از حرکت اون و توقف ، سه تا led به ترتیب روشن خاموش میشن. سرعت روشن خاموش شدن این led ها توسط 2 تا کلید ، کم یا زیاد میشه .

 این برنامه با برنامه های قبلی که گذاشتم یه فرقی داره ، اونم اینه که توش از کتابخونه کامپایلر keil استفاده کردم (کاری که قبلا باید میکردم آخ ) . البته اون کتابخونه فقط یه سری تابع داره که کار کردن با امکانات جانبی میکرو رو ساده تر میکنه و توش خبری از تابعی برای کار کردن با lcd کاراکتری و غیره نیست. به همین دلیل یه فایل هدر برای این کار درست کردم(فعلا در مرحله بتا هستساکت). اگه خواستید فایل هدر رو بررسی کنید توصیه میکنم یه دیتاشیت lcd هم کنار دستون باشه تا کامل متوجه کد ها بشید.چشمک

اینم پروژه  LCD

* استفاده از این مطلب با ذکر آدرس وبلاگ و یا نام نویسنده ، مجاز است.

/ 2 نظر / 34 بازدید
احسان

سلام. من چند دقیقه هست که با این سایت آشنا شدم. به نظر سایت مفیدی هست. من دانشجوی ترم آخر سخت افزارم که الان به فکر پروژه و این برنامه ها هستم. چند تا ایده واسه پروژم دارم اما در زمینه میکرو زیاد کار نکردم. خلاصه این روزا دنبال مطلب توی همین زمینه ها هستم که اول با سایت eca بعد هم این جا آشنا شدم. خب فعلا موفق باشی دوست عزیز.

امگا ادیبان

توپ می خوامت